طب کار پویه ویروس کرونا چگونه در بانک باید از کرونا پیشگیری کرد؟

چگونه در بانک باید از کرونا پیشگیری کرد؟

جهت جلوگیری از شیوع ویروس کرونا از مراجعه به بانکها خودداری کنیم.

 روزهای آخر سال برای همه مردم ما روزهای شلوغی بوده است. روزهای آخر سال برای بانکها و عزیزانی که در بانکها مشغول هستند نیز روزهای شلوغی است.
پس همینطور که همیشه رعایت میکنیم و در محل های شلوغ رفت و آمد نمیکنیم بهتر است از مراجع حضوری به بانکها نیز خودداری کنیم.
زیرا شکست دادن ویروس کرونا تنها با شکستن چرخه آن انتقال پذیر است.
اما در صورتی که مجبور به مراجعه به بانک شدیم موارد گفته شده در مقاله” چگونه در بانک باید از کرونا پیشگیری کرد؟” توجه کنیم تا موفق به پیشگیری از ابتلا ویروس کرونا در بانک شویم.

نکاتی که در مراجعه به بانک باید رعایت گردد:

۱ . سعی کنید حتی الامکان به بانک ها مراجعه نکنید و کارهای بانکی را تا حد امکان با اپلیکیشلن نصب شده بر روی گوشی خودتان انجام دهید تا نیاز به مراجعه حضوری به بانک را به حداقل برسانید.

۲ . در صورت نیاز، اگر با قصد مراجعه به بانک از منزل خارج شدید حتما با خودتان حداقل یک عدد دستکش یکبار مصرف به همراه ببرید.

۳ . قبل ورود به بانک کاملا هوشیار باشید و به هیچ چیز دست نزنید. ابتدا در یکی از دستان دستکش یکبار مصرف را بپوشید و سپس با دست دستکش دار دستگیره درب وروی را برای ورود لمس کنید تا وارد بانک شوید.

۴ . با دست دستکش دار اقدام به استفاده از پانل دکمه های دستگاه دریافت نوبت نمایید و نوبت خود را دریافت کنید.

۵ . در صورت نیاز به در نوبت ایستادن، حتما فاصله حداقل یک و نیم متری را از دیگران رعایت کنید. اگر سالن انتظار خیلی شلوغ نیست بر روی صندلیی بنشینید که دورترین فاصله را از دیگر افراد حاضر داشته باشد.

۶ . اگر خیلی شلوغ است سعی کنید بصورت ایستاده در جایی که دورترین فاصله را از دیگران دارید بایستید.

۷ . تا حدامکان سعی کنید به اشیا داخل بانک )مانند میز و صندلی، پیشخوان، خودکار، استامپ و …( دست نزنید مگر در موارد اضطراری. مانند موارد زیر

۸ . اگر ناچار شدید از خودکار استفاده کنید حتما با دست دستکش دار خودکار را بردارید و استفاده کنید اگر دستکش نداشتید با یک دستمال کاغذی خودکار را بردارید و استفاده نمایید

۹ . اگر ناچار شدید از استامپ استفاده نمایید حتما بلافاصله اگر محلول ضدعفونی در اطرافتان بود انگشتانتان را ضدعفونی نمایید در غیراینصوت با دستمال کاغذی کامل انگشت خود را پاک کنید و بعد در اولین فرصت و نزدیک ترین مکان اقدام به شتستشوی دست خود با آب و صابون نمایید.

۱۰ . اگر پول نقد دریافت کردید به هیچ وجه ان را مستقیم لمس نکنید. از تحویلدار بانک بخواهید پول را با دستگاه برای شما شمارش نماید و سپس با دست دستکش دار پول را در کیف و یا کیسه همراهتان بگذارید. اگر دستکش همراه تان نبود از دستمال کاغذی برای برداشتن اسکناس ها استفاده نمایید.

۱۱ . در نهایت پس از اتمام کار بانکی و خروج از بانک، دستکش را طوری از دستتان خارج کنید که هیچ جای بدنتان با قسمت رویی دستکش که در تماس با دستگاه قرار گرفته است تماس پیدا نکند.

۱۲ . بلافاصله دستکش را در اولین سطل زباله نزدیک خودتان )ترجیحا سربسته( بیاندازید.

۱۳ . از هر دستکش یکبار مصرف فقط یکبار استفاده نمایید.

۱۴ . در طول حضور در بانک و بعد از آن به هیچ وجه صورت خودتان را لمس نکنید.

۱۵ . بعد از خروج از بانک در اولین فرصت و نزدیک ترین مکان اقدام به شتستشوی دست خود با آب و صابون به مدت ۴۰ ثانیه نمایید.

۱۶ . از دست زدن به قسمت داخلی دستمال کاغذی که در آن عطسه یا سرفه کرده اید خودداری کنید .

منبع: این مطالب برگرفته از سایت انجمن علمی آموزش بهداشت و ارتقا سلامت ایران است.

برچسب‌ها:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *